Версія для смарфону

Облаштування дитячого майданчика

Планування, проектування та будівництво дитячого розважального майданчика вимагає сер'йозного комплексного підходу. Це не просто пісочниця, газон та турнік. Дитячий майданчик повинен привертати увагу, бути цікавим дітям, безпечним і сприяти розвитку фізичних та соціальних навичок у дітей. Час, проведений на майданчику, має пройти з максимальною користю для дитини і батьків.

Що потрібно враховувати при облаштуванні дитячого майданчика?

 • Розташування території

  Майданчики для дітей молодшого віку бажано влаштовувати в місцях з тінню, тобто, якщо поруч немає зелених насаджень, слід розбити сквер або забезпечити навіс. Місце для майданчика не повинно бути на протязі.
 • Функціональне призначення ділянки

  Якого роду планується майданчик: спортивний або змішаний.
 • Вікова категорія дітей

  Для різних вікових груп дітей передбачене різне ігрове обладнання. Дітям молодше 7-10 років необхідно ігрове обладнання, спрямоване на розвиток фізичних і соціальних навичок та координації руху. Площадка повинна привертати увагу, бути цікавою. Дітям цієї вікової категорії підійдуть гірки, гойдалки, пісочниці, оформлені за мотивами казок і дитячих історій. Дітям старше 7-10 років підійде спортивне обладнання, спрямоване на розвиток фізичної витривалості, зміцнення м'язів, суглобів та зв'язок, розвиток координації руху, орієнтації в просторі. На майданчику можна встановити спортивні комплекси, ігрові спортивні споруди, обладнання для гри в командні види спорту.
 • Зручність розташування

  Для можливості спостереження за дітьми, ігровий майданчик повинен мати хорошу оглядовість і обладнана лавками та альтанками.
 • Дизайн і розташування грального обладнання

  Майданчик повинен однаково радувати очі як дітей так і дорослих, тому при його плануванні неможна орієнтуватися тільки на сприйняття дорослої людини. Щоб майданчик став незвичайним, можна використовувати різні малі архітектурні форми: скульптури, містки, садово-паркові меблі, вазони, урни і т.д.
 • БЕЗПЕКА ігрового простору

  Майданчик повинен відповідати всім сучасним стандартам безпеки. При організації ігрового простору повинні прийматися до уваги «зони безпеки» - простір навколо ігрових і спортивних споруд, де не повинно бути інших предметів.
 • ПОКРИТТЯ ігрових майданчиків

  Вимоги до покриття на майданчику з першого погляду здаються простими: воно повинно бути красивим, яскравим, привабливим і ударопоглинаючим. Крім того, дитячий майданчик повинен бути доступним круглий рік незалежно від погоди і пори року. Таким вимогам найкраще відповідає покриття для дитячих майданчиків, виготовлене з гумової крихти. Даний матеріал здатний захистити дитину від отримання травм при падіннях, а також, за рахунок еластичності та пружності, знижує навантаження на суглоби.