Версія для смарфону

Навіщо потрібні травмобезпечні гумові покриття

Згідно зі статистикою, більше 60% всіх травм, отриманих дітьми на ігрових майданчиках, пов'язані з падіннями. Беручи до уваги ці цифри, стає ясно, що захисні ударопоглинаючі покриття в місцях занять спортом та активного відпочинку, здатні знизити ризик отримання травм при падіннях, є життєвою необхідністю.

Асфальт, пісок, утрамбований грунт - покриття, які, на жаль, найбільш часто зустрічаються на майданчиках на сьогоднішній день. Однак, асфальт і бетон неприйнятні на сучасних майданчиках, тому що вони не володіють ударопоглинаючими властивостями, а також, створюють підвищене навантаження на незміцнілі дитячі суглоби. Утрамбований грунт і пісок ненабагато перевершують за своїми функціональними властивостями тверді покриття. З точки зору травмобезпеки, пісок володіє більш кращими якостями в порівнянні з твердими покриттями, проте його ударопоглинаючі та амортизуючі властивості різко змінюються зі зміною погодних умов і частоти прибирання. Крім того, грунтові і піщані основи в міжсезоння значно обмежують використання майданчиків як таких. Бруд, сльота, забруднений одяг, незадоволені батьки і діти - це єдиний результат проведення часу в таких місцях.

Покриття під ігровим обладнанням і навколо зон безпеки є найважливішим чинником, що знижує ймовірність отримання травм в результаті падінь. На жаль, падіння і удари це завжди несподіванка, і жоден з батьків не в може цього запобігти. Падіння на еластичне ударопоглинаюче покриття здатне звести до мінімуму наслідки пригоди в порівнянні з твердим покриттям.

При монтажі дитячих ігрових майданчиків треба приймати до уваги багато чинників: правильне розташування ігрового та спортивного обладнання, точно розраховані зони безпеки, матеріал, з якого виготовлено покриття. Зони можливого падіння повинні бути вільними від інших споруд та об'єктів. Дитячі ігрові майданчики, обладнані з урахуванням сучасних вимог і стандартів, здатні зробити ігровий простір дітей не тільки чистим, красивим, цікавим, а й безпечним.

Нижче наводяться розрахунки товщини гумового покриття в залежності від можливої висоти падіння. Розрахунки відповідають вимогам європейських стандартів до ударопоглинаючих покриттів на дитячих ігрових майданчиках.


Висота падіння товщина покриття
100 см 30 мм
130 см 40 мм
150 см 45 мм
200 см 60 мм