Версія для смарфону

Укладання гумової плитки

1. Укладання на бетонну основу

Для здійснення укладання плитки з гумової крихти потрібна заздалегідь підготовлена, вирівняна і очищена поверхня. Вона повинна мати ухил для стоку води в 1-2 градуси і бути прогрунтована. Монтаж плиток на базу проводиться із застосуванням поліуретанового клею, який дозволяє не тільки укладати матеріал на поверхню основи, а й скріплювати елементи між собою. Наявність сполучних втулок у модулях допоможе з'єднувати плитки найпростішим способом на відкритих майданчиках, не боячись отримання нерівностей або розбіжностей під час експлуатації. Інтенсивні навантаження на підсумкову поверхню після монтажу допускаються не раніше ніж через добу, якщо температура повітря вище 10° C. Перевагою правильно покладеного покриття є повноцінна ударо- і морозостійкість.

2. Укладання на піщане або іншу дренажну основу

Грунт, на який буде укладатися плитка, повинен бути рівним і ущільненим. Рівність поверхні грунту гарантує легкий монтаж і рівність самого покриття з плитки. Ущільнення необхідно для виключення можливих просідань в процесі експлуатації об'єкта.

Перед укладанням слід визначити тип ґрунту. Якщо вона піщана, то така підстава буде добре відводити воду, яка потрапляє через плитку і шви. Якщо в грунті переважає глиняна складова, і на такому грунті затримується вода, необхідно зняти верхній шар 10-20 сантиметрів. На його місце засипають гравій, а потім шар піску. Така подушка забезпечить хороший дренаж основи.

Після того як шар гравію засипаний і утрамбований, майданчик застеляють геотекстилем. Він надає додаткову стійкість основи до розмивання, а також запобігає проростанню трави в швах між плитками. Наступним шаром йде пісок, який також розрівнюється і утрамбовується.
При цьому потрібно зазначити, що стільки клопоту при підготовці підстави, в більшості випадків лише перестраховка. Зазвичай такі роботи проводяться для укладання гумової плитки на великі площі для компаній, які прагнуть звести до мінімуму ризик повторного звернення до будівельну компанію для ремонту покриття.
У повсякденному ж практиці, при використанні гумових плит і бруківки в приватному секторі, витрати на підставу мінімальні. Ви можете на свій розсуд використовувати як пісок, так і піщано-гравійну суміш, головне - забезпечити дренаж і рівну площину підстави.

Інструкція з укладання гумової плитки